Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Шуто Оризари

(Пренасочено од Suto Orizari)
Stubby
Шуто Оризари
Answer to Life.png
Општи информации
Земја Naval Jack of Japan (Macedonian colors).png Македонија
Град Coat of Arms of Skopje (with a volcano).gif Скопје
Површина lolwhocares км²
Население givapiss

Шуто Оризари е градско-авионска населба во градот Скопје, во која живеат ѓупци.

Содржина

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

Видете исто такаУреди

Надворешни врскиУреди