Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Струга

(Пренасочено од Struga)
Stubby
Coat of Arms of Struga (with UFP logo).png
С Т Р У Г А
Земја: Реј-паблик
Мејкит-оуниа
Pегион: Југозападен
Јазик: Мејкит-оунски
Површина: ?
Население: ?
Надморска височина: ?
Градоначалник: ?
Мапа:

Струга – приморскиот и (заменик) главен град на Југозападен Македонија.

Содржина

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

Административна поделбаУреди

ДемографијаУреди

ЕкономијаУреди

Туристички локацииУреди

ПолитикаУреди

Видете исто такаУреди

Надворешни врскиУреди