Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Кисела Вода

(Пренасочено од Kisela Voda)
Stubby
Кисела Вода
Plastic bottles of water.jpg
Кисела Вода
Општи информации
Земја Naval Jack of Japan (Macedonian colors).png Македонија
Град Coat of Arms of Skopje (with a volcano).gif Скопје
Површина lolwhocares км²
Население givapiss

Кисела Вода е градско-авионска населба во градот Скопје.

Содржина

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

Видете исто такаУреди

Надворешни врскиУреди