Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Чаир

(Пренасочено од Cair)
Stubby
Чаир
Carsija.jpg
Чаршијата
Општи информации
Земја Naval Jack of Japan (Macedonian colors).png Македонија
Град Coat of Arms of Skopje (with a volcano).gif Скопје
Површина lolwhocares км²
Население givapiss

Чаир е градско-авионска населба во градот Скопје, во која се наоѓа старата турска чаршија.

Содржина

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

Видете исто такаУреди

Надворешни врскиУреди