Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Бразил

(Пренасочено од Brazil)
Stubby


Бразил
Hue Hue Hue
Brasil
Banderabrasil.png Brazil (I Report Yuo - Polandball).png
(знаме) (грб)
Mото: Gib Moni or I Report Yuo!
Химна: Ouviram do Ipiranga as margens plácidas / De um povo heróico o brado retumbante...
Fool map of Brazil.png
Главен град Бразилија
Најголем град Сао Паоло, Рио де Жанеиро
Официјален јазик
Влада Комунизам
Национален херој
Валута Copa2014 facepalm.jpgCopa2014 facepalm.jpgCopa2014 facepalm.jpgCopa2014 facepalm.jpgCopa2014 facepalm.jpg
Религија Фудбал
Население a Brazillion
Површина
Густина на населениетото
Етнички групи
Економија
Интернет кратенка .hue

Бразил

Содржина

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

ДемографијаУреди

КултураУреди

СпортУреди

 
Друже Тите ми ти се кунемо

ЕкономијаУреди

ПолитикаУреди

ИнфраструктураУреди

НаводиУреди

Видете исто такаУреди

Други проектиУреди

Надворешни врскиУреди