Stubby


Франција
Поранешна Германска Република Франција
Vive la France
Flag of France with DDR arms.png DDR Coat of Arms with Tour Eiffel.png
(знаме) (грб)
Mото: Слобода, Еднаквост, Frankreich Über Alles
Химна: Саркозија
France map (Asterix).jpg
Главен град Париз-Градот на Темнината
Најголем град Лутеција
Официјален јазик Француско-Германски
Влада
Национален херој Астерикс и Обеликс
Валута
Религија
Население
Површина
Густина на населениетото
Етнички групи
Економија
Интернет кратенка .fr(og)

Франција (Поранешната Германска Република Франција) се наоѓа на источно-западниот дел од Европа.

Историја

Пред многу години во Германија живееше едно гооооолемо племе кое беше прогонато на запад, бидејки не знаеше да го изговара гласот Р... И бидејки Грците имаат хомосексуални карактеристики, тие се здружија. Животот им одеше се убаво, додека не открија Македонците дека секс може да се има и со жена. Од тогаш тие ги мразат македонците. Иако Французите го негираат тоа, тие сепак се германско племе, кое кога тогаш ке научи да кажува Р и ке се приклучи кон Германија.

Географија

Демографија

Култура

Економија

Политика

Инфраструктура

Видете исто така

Други проекти

Надворешни врски

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.