Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Андора

Додадени 186 бајти, 09:21, 28 јуни 2017
с
нема опис на уредувањето
|internet_tld = .ad
}}
'''Андора''' е држава во [[Европа]]... Исто така [[:wikipedia:en:Andora|е општина]] во [[Италија]]... И [[Ѕвездени Патеки|трекејска]] [http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Andor планета] на [http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Andorian сини луѓе].
==Историја==