Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Скопје

Додадени 48 бајти, 19:11, 7 јуни 2017
с
нема опис на уредувањето
{{Појаснување|[[Њујорк]] или [[Скопски|Скопски (појаснување)]]}}
{| border="5" cellpadding="3" cellspacing="3" bgcolor="#FFDEAD" style="float:right; margin-left:15px"
! [[СликаПодатотека:Coat of Arms of Skopje-Arms(with a volcano).gif|150px]]! [[СликаПодатотека:Skopje-Flag.gif|120px]]
|---- bgcolor="#FFFFFF"
! colspan="2" | С К О П Ј Е