Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Струмица

Додаден 1 бајт, 12:59, 4 јуни 2017
нема опис на уредувањето
| <b>Мапа:</b> ||
|}
 
'''Струмица''' е град кој името му е составено од Струм и ица.