Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Лондон

Додадени 14 бајти, 19:19, 9 февруари 2016
с
нема опис на уредувањето
| Градоначалник: || ?
|---- bgcolor="#E0F0FF"
| Мапа: || [[Податотека:Aerial view of AthensGreater London map with Underground.jpgpng|180px230px]]
|}
'''Лондон''' е земја опкружена со [[Велика Британија]].