Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Лондон

Додадени 75 бајти, 19:08, 9 февруари 2016
с
нема опис на уредувањето
| Мапа: || [[Податотека:Aerial view of Athens.jpg|180px]]
|}
'''Лондон'''е земја опкружена со [[Велика Британија]].
==Историја==