Разлика помеѓу преработките на „Патра“

Одземени 104 бајти ,  17:57, 9 февруари 2016
с
нема опис на уредувањето
с
| Градоначалник: || ?
|---- bgcolor="#E0F0FF"
| Мапа: || [[Податотека:Aerial view of Athens.jpg|180px]]???
|}
'''Патра''' (Πάτρα) е главен град на [[Hell Ass|Грција]], [[Јонско Море|Јонска]] [[Македонија]].
 
==Географија==
 
==Административна поделба==
 
==Демографија==