Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Егејска Македонија

Додадени 160 бајти, 16:21, 9 февруари 2016
с
нема опис на уредувањето
{{Никулец}}
{{WIP}}
{{Инфокутија
|name = Инфокутија
==Географија==
*{| class="wikitable sortable"!width="220px"| Област!width="100px"| Главен град|-|'''[[Западна Македонија]]'''*|[[Кожани]]|-|'''[[Централна Македонија]]'''*|[[Солун]]|-|'''[[Источна Македонија и Тракија]]'''|[[Ѓумурџина]]|}
==Видете исто така==