Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Бангладеш

Одземени 9 бајти, 17:13, 20 јануари 2016
с
нема опис на уредувањето
|economy =
|internet_tld = .bn
}}[[Податотека:Diff'rently Japan MK vs BN (Polandball).gif|thumb|right|250px|Бангладеш и [[Македонија]] се разделени по раѓањето]]
'''Бангладеш''' ('''বাংলাদেশ''') – порано познат како "Источен [[Пакистан]]" и "10 Манлку [[Индија]]нци".