Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Бангладеш

Додадени 30 бајти, 17:20, 8 јануари 2016
нема опис на уредувањето
{{WIP}}
{{Никулец}}
{{Појаснување|[[Пакистан|Западен Бангладеш]]}}
|common_name = Gônoprojatontri Bangladesh
|image_flag = [[Податотека:Flag of Bangladesh (Red Saturn).png|230px]]
|image_coat = [[Податотека:Coat of arms of Bangladesh (Cannabis).gif|120px130px]]|image_map = <!--[[Податотека:Indian-Dahala Khagrabari map (with Bangladesh enclavesand India locator).png|320px360px]]-->|national_motto = ???Ганг-Банг
|national_anthem = ???
|capital = [[Дака]]