Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Куба

Одземен 1 бајт, 16:28, 3 јануари 2016
с
нема опис на уредувањето
|internet_tld = [[Податотека:Sterpaglia.gif|150px]]
}}
'''Куба''', или '''Југонтарио''', е <s>држава во [[Кариби]], [[Северна Америка]]</s> провинција на Канада. Главен град е <s>[[Санта Клара]]</s> [[Торонто]].
==Историја==
11
уредување