Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Куба

Додадени 5 бајти, 05:25, 22 декември 2015
с
нема опис на уредувањето
{{Никулец}}
{{Инфокутија држава
|native_name = CubaКуба
|conventional_long_name = Југонтарио
|common_name = КубаHyperCuba
|image_flag = [[Податотека:Scotland-Cuba flag fusion.gif|200px]]
|image_coat = [[Податотека:Coat of arms of Cuba (parody).png|150px]]