Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Скопје

Додадени 160 бајти, 23:04, 31 октомври 2015
с
+img
|---- bgcolor="#E0F0FF"
| Мапа: || [[Слика:Skopje-Map.gif|120px]]
|}[[Податотека:Frankfurt Hauptbahnhof (view from above).jpg|thumb|right|250px|Железничка станица "Скопје Хауттбанов"]] 
'''Скопје''' — главниот и најголемиот град во [[Македонија]].