Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Македонски јазик

Додадени 46 бајти, 09:47, 10 јуни 2015
с
нема опис на уредувањето
*[[Дијалекти на бугарскиот јазик]] - (Македонскиот е дијалект на бугарскиот).
*[[Турски јазик]]
*[[Прашина|Прашина (филм)]]
==Надворешни врски==