Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Југославија

Одземени 4 бајти, 15:47, 14 март 2015
с
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија држава
|native_name = Југославија
|conventional_long_name = Социјалистичка Федеративна<br/>Република Југославија
|common_name = Yugoslavia
|image_flag = [[Податотека:Flag of Jugoslavia with Tito.png|border|160px]]
|image_coat = [[Податотека:Coat of Arms of Jugoslavia with Tito.png|220px]]
|image_map = [[Податотека:Jugoslavia.JPG|300px320px]]
|national_motto = Братство и единство... aehm...
|national_anthem = Druže Tito, mi ti se kunemo