Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Југославија

Додадени 44 бајти, 15:16, 14 март 2015
с
нема опис на уредувањето
|image_flag = [[Податотека:Flag of Jugoslavia with Tito.png|border|200px]]
|image_coat =
|image_map = [[Податотека:Jugoslavia.JPG|300px]]
|national_motto =
|national_anthem =
|internet_tld = [email protected]
}}
 
'''Социјалистичка Федеративна Република Југославија''' ('''СФРЈ''')