Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Југославија

Додаден 441 бајт, 14:57, 14 март 2015
нема опис на уредувањето
[[Категорија:Држави во Европа]]
[[bar:Jugoslawien]]
[[bs:Jugoslavija]]
[[da:Jugoslavien]]
[[de:Ehemaliges Jugoslawien]]
[[el:Γιουγκοσλαβία]]
[[en:Yugoslavia]]
[[eo:Jugoslavio]]
[[es:Yugoslavia]]
[[fi:Jugoslavia]]
[[fr:Yougoslavie]]
[[gl:Iugoslavia]]
[[he:יוגוסלביה]]
[[it:Jugoslavia]]
[[ja:ユーゴスラビア]]
[[no:Jugoslavia]]
[[pl:Jugosławia]]
[[pt:Iugoslávia]]
[[sr:Југославија]]
[[uk:Югославія]]
[[zh:南斯拉夫]]
[[zh-tw:南斯拉夫]]