Разлика помеѓу преработките на „Куба“

Додадени 64 бајти ,  12:13, 10 март 2015
с
нема опис на уредувањето
с
с
|common_name = Куба
|image_flag = [[Податотека:Scotland-Cuba flag fusion.gif|200px]]
|image_coat = [[Податотека:Coat of arms of Cuba (parody).png|150px]]
|image_map =
|national_motto = Семпер Фи(дел)!