Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Куба

Додадени 60 бајти, 00:48, 10 март 2015
с
нема опис на уредувањето
|conventional_long_name = Југонтарио
|common_name = Куба
|image_flag = [[Податотека:Scotland-Cuba flag fusion.gif|200px]]
|image_coat =
|image_map =