Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Андора

Нема измена во големината, 15:06, 7 март 2015
нема опис на уредувањето
|internet_tld = .ad
}}
'''Андора''' е држава во [[Европа]]... Исто така [http://mken.wikipedia.org/wiki/Andora е општина] во [[Италија]].
==Историја==