Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Нециклопедија

Додадени 44 бајти, 02:45, 6 март 2015
с
нема опис на уредувањето
{{Појаснување|[[Нециклопедий:Про]]}}''
[[Податотека:Neciklopedija logo.png|thumb|right|'''Нециклопедија''' (MK)]]
[[СликаПодатотека:UNCY.jpg|thumb|right|Uncyclopedia]][[СликаПодатотека:UncyclomediaUnMeta-Wiki.gifpng|thumb|right|Uncyclomedia]]
'''Нециклопедија''' ('''Neciklopedija''').
==Надворешни врски==
*[[Слика:UncyclomediaUnMeta-Wiki.gifpng|25px]] '''[http://meta.uncyclomedia.org/ Meta (Uncyclomedia)]'''
*[[Слика:UNCY.jpg|25px]] '''[http://uncyclopedia.info/wiki/Main_Page Uncyclopedia (Main Babel)]'''
*[[Слика:Bouncywikilogo.gif|25px]] '''[[Википедија|Англипедија]]''' има страница поврзана со '''[http://en.wikipedia.org/wiki/Uncyclopedia Нециклопедија]'''