Разлика помеѓу преработките на „Србија“

Додадени 239 бајти ,  03:54, 5 февруари 2015
нема опис на уредувањето
| Мапа: || Од Бихаћа до Петровца села
|}
Големата '''Србија''' е земја Балканот кој се протега од <s>[[Нови Сад]]</s> [[Белград]] до <s>[[Подгорица]]</s> <s>[[Приштина]]</s>... <s>[[Ниш]]</s> Јужна Белград...
'''Србија'''
 
==Историја==