Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Промени

Скопје

Додадени 68 бајти, 00:34, 5 февруари 2015
нема опис на уредувањето
{{Никулец}}
{{Појаснување|[[Њујорк]]}}
{| border="5" cellpadding="3" cellspacing="3" bgcolor="#FFDEAD" style="float:right; margin-left:15px"
| Мапа: || [[Слика:Skopje-Map.gif|120px]]
|}
'''Скопје'''— главниот и најголемиот град во [[Македонија]].
==Историја==