Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Скопски Регион

Stubby
Скопски
UK Jack for MK (Skopski).gif
Знаме, Грб... и географска карта
Општи информации
Земја Naval Jack of Japan (Macedonian colors).png Македонија
Седиште Скопје
Површина 1.812 км²
Основано 2009

Скопски Регион е еден од осумте региони на Македонија.

Содржина

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

Видете исто такаУреди

Надворешни врскиУреди