Disambig.gif За други значења, Галатасарај

Stubby
Сарај
Answer to Life.png
Општи информации
Земја Naval Jack of Japan (Macedonian colors).png Македонија
Град Coat of Arms of Skopje (with a volcano).gif Скопје
Површина lolwhocares км²
Население givapiss

Сарај е градско-авионска населба во градот Скопје.

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

Видете исто такаУреди

Надворешни врскиУреди