Stubby


Русија
Россия
Russia
Flag of Russia (USSR Russian Reversal).png Coat of Arms of Russia with Putin.png
(знаме) (грб)
Mото: Боже, чувај ја Влад
Химна: Союз нерушимый республик свободных
!0Russia-map.png
Главен град Москва и Ленинград
Најголем град Москва
Официјален јазик Руски
Влада Путинизам
Национален херој Рас Путин
Валута
Религија Руска Путославна Црква
Население
Површина Земја
Густина на населениетото
Етнички групи
Економија
Интернет кратенка .ussr

Русија е држава во Европа, Азија, Америка &tc...

Историја

Географија

Демографија

Култура

Економија

Политика

Инфраструктура

Видете исто така

Други проекти

Надворешни врски

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.