Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Полошки Регион

Stubby
Полошки
UK Jack for MK (Pološki).gif
Знаме, Грб... и географска карта
Општи информации
Земја Naval Jack of Japan (Macedonian colors).png Македонија
Седиште Тетово
Површина 2.416 км²
Основано 2009

Полошки Регион е еден од осумте региони на Македонија.

Содржина

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

Видете исто такаУреди

Надворешни врскиУреди