Stubby
Coat of arms of Ohrid (with the Golden Gate).png
О Х Р И Д
Земја: Реј-паблик Мејкит-оуниа
Pегион: Југозападен
Јазик: Мејкит-оунски
Површина: ?
Население: ?
Надморска височина: ?
Градоначалник: ?
Мапа:

Охрид: Приморскиот град на Македонија! Во пеколот Азурен Брег, Ибица, Амалфи Ривиера, Словенечка Ривиера, Варадеро, Канкун... Одбери Охрид!

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

Административна поделбаУреди

ДемографијаУреди

ЕкономијаУреди

Туристички локацииУреди

ПолитикаУреди

Видете исто такаУреди

Надворешни врскиУреди