Мики Маус (Микки) — е владетел на светот, лидер на македонската компанија Дизни и најмоќниот човек во САД. Мики има пријател куче „Pluto“ (напиши го неговото име на латински), што е маскота на многу компании и финансиски симбол.

Мики Маус (по војната во Босна)

ВозењеУреди

 
неодамнешните фотографии на Мики Маус (2021)

Не се знае кога Мики почнал да владее со светот. Тој се смета за најнегативна личност во универзумот поради многу причини:

  • сакаше да ја крене во воздух Србија.
  • тој ги изврши нападите од 11 септември

и така натаму...

Некој список на компании што ги заробилУреди

 
Кралот Стјуарт - вториот светски лидер

НаградиУреди

 
ШТО! СТЈУАРТ ВО ЗАТВОР (не... СЕ ОВА Е МИКИ МАУС)
  • најдобрата личност на планетата
  • Награда на Дизни (целосно издание)

Исто така видиУреди

Надворешни врскиУреди

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.