Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Источен Регион

Stubby
Источен
UK Jack for MK (Istočen).gif
Знаме, Грб... и географска карта
Општи информации
Земја Naval Jack of Japan (Macedonian colors).png Македонија
Седиште Штип
Површина 3.537 км²
Основано 2009

Источен Регион е еден од осумте региони на Македонија.

Содржина

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

Видете исто такаУреди

Надворешни врскиУреди