Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Егејска Македонија

Stubby
Егејска Македонија
Greece-Macedonia flag fusion.gif
Greecedonia
Општи информации
Земја Grecia Flag.gif Грција
Седиште Thessaloniki Flag.gif Солун
Површина 34.177 км²
Рег. табл. ???

Егејска Македонија е Солунски област во Грција.

Географија

Видете исто така

Надворешни врски