Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Вардарски Регион

Stubby
Вардарски
UK Jack for MK (Vardarski).gif
Знаме, Грб... и географска карта
Општи информации
Земја Naval Jack of Japan (Macedonian colors).png Македонија
Седиште Велес
Површина 4.042 км²
Основано 2009

Вардарски Регион е еден од осумте региони на Македонија.

Содржина

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

Видете исто такаУреди

Надворешни врскиУреди