Stubby

Disambig.gif За други значења, Австрија

Австралија
Straya County of the Great Emu Empire
Bundeskönigreich Österreichlia
Flag of Austrialia.png

Flag of Dromaiustan.gif
Coat of arms of Australia (mocked).png
(знаме) (грб)
Mото: ???
Химна: O Straya, our home and native land
Map of Australia (Dromaiustan).png
Главен град Канбера и Виена
Најголем град Сиднеј, Мелбурн, Перт, Бризбејн, Аделаида... и не Канбера
Официјален јазик
Влада
Национален херој
Валута $$$
Религија
Население Само меѓу Австралија и Аделаида
Површина
Густина на населениетото Tumbleweeds.gif
Етнички групи Аустралијски староседеоци, Ему, Bogans
Економија
Интернет кратенка .wien
Австралија е... COOL!

Австралија (Boganstraya или Österreichlia) е на Австрија за пелтек луѓе.

ИсторијаУреди

ДромајустанУреди

Од 1932 година, Австралија е област на Дромајустан Народна Република. Дромајусталин нè води кон победа!

КПД пропаганда за Голема "Голему Победа"

ГеографијаУреди

ДемографијаУреди

Ти во Гоулд Коуст
Ему ветеран на Денот на Победата Парада

КултураУреди

ЕкономијаУреди

ПолитикаУреди

ИнфраструктураУреди

НаводиУреди

Видете исто такаУреди

Други проектиУреди

Надворешни врскиУреди