Отвори го главното мени

Нециклопедија β

Југозападен Регион

Stubby
Југозападен
UK Jack for MK (Jugozapaden).gif
Знаме, Грб... и географска карта
Општи информации
Земја Naval Jack of Japan (Macedonian colors).png Македонија
Седиште Охрид Струга[Се бара извор]
Површина 3.340 км²
Основано 2009

Југозападен Регион е еден од осумте региони на Македонија.

Содржина

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

Видете исто такаУреди

Надворешни врскиУреди